HFKP/024-1Z6TS
HONGFA
HONGFA 45185381022
image shown is a representation only
HFKP/024-1Z6TS
Description: Autom THT 24DC 1CO 45A sensitiv Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKP0241Z6TS Rutronik No.: REL10140 Unit Pack: 420 MOQ: 420 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
480 Ohm
P(N) coil
1200 mW
Switch current
45 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
75 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
26.5 mm
Width
22 mm
Height
22.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm