HFKP/012-1Z6T
HONGFA
HONGFA 45185381118
image shown is a representation only
HFKP/012-1Z6T
Description: Automotiv THT 12DC NO 30A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKP0121Z6T Rutronik No.: REL10638 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
120 Ohm
P(N) coil
1200 mW
No. of coils
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
75 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
26.5 mm
Width
22 mm
Height
22.3 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm