HFKP/012-1H6TS
HONGFA
HONGFA 45185381049
image shown is a representation only
HFKP/012-1H6TS
Description: Auto THT 100A 12DC 1NO Sens Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKP0121H6TS Rutronik No.: REL10547 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
120 Ohm
P(N) coil
1200 mW
No. of coils
1
Switch current
100 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
75 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
26.5 mm
Width
22 mm
Height
22.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm