HFKF/12-1ZST
HONGFA
HONGFA 45175360014
image shown is a representation only
HFKF/12-1ZST
Description: Automo Relay THT 1C 30A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKF121ZST Rutronik No.: REL8732 Unit Pack: 50 MOQ: 3000 package: 50 Packaging: TUBE
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
220 Ohm
P(N) coil
0.655 mW
Package
50
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
16 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
12.0 mm
Width
7.3 mm
Height
14.0 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV