HFKA-T/012-2ZT
HONGFA
HONGFA 45175111005
image shown is a representation only
HFKA-T/012-2ZT
Description: Autom THT 30A reflow 12DC 2CO Twin Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKAT0122ZT Rutronik No.: REL10325 Unit Pack: 1380 MOQ: 1380 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
225 Ohm
P(N) coil
640 mW
No. of coils
2
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
16 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
14 mm
Width
15.4 mm
Height
13.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm