HFE82V-40E/750-24-H-C5J-1
HONGFA
HONGFA HFE82V-40E/750-24-H-C5J-1
image shown is a representation only
HFE82V-40E/750-24-H-C5J-1
Description: POWER 1NO 24DC 750DC 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82V40E75024HC5J1 Rutronik No.: REL10686 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Datasheet
Coil voltage
24 V
P(N) coil
3000 mW
Switch current
400 A
Switch volt[DC]
1000 V[DC]
Length
67 mm
Width
36.2 mm
Height
47 mm
Isol. voltage
4 kV