HFE82V-200B/24-HC5
HONGFA
HONGFA 45887910124
image shown is a representation only
HFE82V-200B/24-HC5
Description: POWER Direct 200A 24DC 1NO Horizontal Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82V200B24HC5 Rutronik No.: REL10430 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
6000 mW
Switch current
200 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
750 V[DC]
Contact materia
M6 SCREW
Switch freq.
0 MHz
Length
81.7 mm
Width
39.5 mm
Height
69.6 mm
Technology
CONNECTOR
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm