HFE82P-250W/1000-24-HA-C5-6(211)
HONGFA
HONGFA 45783290024
image shown is a representation only
Description: DIRECT CURRENT 1NO 20A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE82P-250W100024HAC56(211) Rutronik No.: REL10713 Unit Pack: 30 MOQ: 30 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
2600 Ohm
P(N) coil
2600 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
1500 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
78 mm
Width
39.8 mm
Height
46.1 mm
Technology
SCREW THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm