HFE82P-20/1000-24-H-Q2J-1
HONGFA
HONGFA 45887520426
image shown is a representation only
HFE82P-20/1000-24-H-Q2J-1
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
DIRECT
Normaly open
1
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
2600 mW
No. of coils
1
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
1000 V[DC]
Contact materia
Switch freq.
0 MHz
Length
78 mm
Width
39.8 mm
Height
46.1 mm
Technology
SCREW
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm