HFE80V-20C/450-12-HTQ2BJ
HONGFA
HONGFA 45887480048
image shown is a representation only
HFE80V-20C/450-12-HTQ2BJ
Description: POWER THT 1NO 20A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE80V20C45012HTQ2BJ Rutronik No.: REL9292 Unit Pack: 1 MOQ: 160 Packaging: BOX
Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
3000 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
750 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Length
56 mm
Width
30 mm
Height
30.5 mm