HFE10-1/12-ZT-L2
HONGFA
HONGFA 45885681793
image shown is a representation only
HFE10-1/12-ZT-L2
Description: Power THT 50A 1CO 12DC latching Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFE10112ZTL2 Rutronik No.: REL9237 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
48+48 Ohm
P(N) coil
3000 mW
Switch current
50 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
39 mm
Width
15 mm
Height
30.2 mm
Isol. voltage
0 kV