HFD5-T/12-SR
HONGFA
HONGFA 45373050002
image shown is a representation only
HFD5-T/12-SR
Description: SIGNAL SMT 12DC 2CO 2A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD5T12SR Rutronik No.: REL10887 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
1800 Ohm
P(N) coil
80 mW
Switch current
0.8 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGALLOYAU
Switch freq.
0 MHz
Length
9 mm
Width
4.8 mm
Height
4.9 mm
Technology
SMT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm
Approvals
UL
Packaging
REEL
Supplier Lead time
24 weeks
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO