HFD5/12-SR
HONGFA
HONGFA 45374820020
image shown is a representation only
HFD5/12-SR
Description: Signal SMT 2CO 2A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD512SR Rutronik No.: REL9668 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
50 mW
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGALLOYAU
Switch freq.
0 MHz
Length
9 mm
Width
4.8 mm
Height
4.9 mm
Technology
SMT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm
Approvals
UR
Packaging
REEL
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO