HFD4-V/12-SR
HONGFA
HONGFA 45374730009
image shown is a representation only
HFD4-V/12-SR
Description: Signal SMT 2C 2A 12V HDS Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD4V12SR Rutronik No.: REL9236 Unit Pack: 3600 MOQ: 3600 Packaging: REEL
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
425 V[AC]
Switch volt[DC]
600 V[DC]
Contact materia
AgNigold
Switch freq.
0 MHz
Length
10 mm
Width
6.5 mm
Height
5.65 mm
Technology
SMT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL;VDE
Packaging
REEL
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
25 weeks
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO