HFD3-V/12-SR
HONGFA
HONGFA 45374480037
image shown is a representation only
HFD3-V/12-SR
Description: Signal Relay SMT 2CO 4A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD3V12SR Rutronik No.: REL8849 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
4 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
600 V[DC]
Contact materia
AgNiAu
Switch freq.
0 MHz
Length
15 mm
Width
7.5 mm
Height
9.2 mm
Technology
SMT
Packaging
BOX
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
26 weeks
Prices
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO