HFD3/24-L1
HONGFA
HONGFA 45374190018
image shown is a representation only
HFD3/24-L1
Description: Signal 24DC THT 2CO 4A 1coil latching Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD324L1 Rutronik No.: REL10328 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil type
LATCHING
Chg.over
2
Coil resistance
5760 Ohm
P(N) coil
100 mW
Switch current
4 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGNIAU
Switch freq.
0 MHz
Length
15 mm
Width
7.5 mm
Height
9 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL;VDE
Packaging
BOX
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
28 weeks
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC