HFD32/12-SR
HONGFA
HONGFA 45374810003
image shown is a representation only
HFD32/12-SR
Description: Signal 1GHz SMT 2CO 12DC 2A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD3212SR Rutronik No.: REL9754 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: REEL
Coil voltage
12 V
Chg.over
2
Coil resistance
1028 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGPDAU
Switch freq.
0 MHz
Length
14.7 mm
Width
9.5 mm
Height
6.5 mm
Technology
SMT - 1GHZ
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm
Packaging
REEL
Supplier Lead time
26 weeks
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO