HFD3/12-L2SR
HONGFA
HONGFA 45374190057
image shown is a representation only
HFD3/12-L2SR
Description: Signal SMT 2CO 4A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD312L2SR Rutronik No.: REL10499 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil type
LATCHING
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
4 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Switch freq.
0 MHz
Length
14 mm
Width
9 mm
Height
5.4 mm
Technology
SMT
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm
Approvals
UL;VDE
Packaging
BOX
China
ABC-Code
B
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO