HFD3/12-2H-SR
HONGFA
HONGFA 45373020014
image shown is a representation only
HFD3/12-2H-SR
Description: Signal SMD 2NO 12DC 2A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD3122HSR Rutronik No.: REL10757 Unit Pack: 400 MOQ: 2000 package: SMD Packaging: REEL
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
140 Ohm
P(N) coil
140 mW
Package
SMD
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Switch freq.
0 MHz
Length
15 mm
Width
7.5 mm
Height
9 mm
Technology
SMD
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm
Approvals
UL
Packaging
REEL
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO