HFD3/12-2H
HONGFA
HONGFA 45374191075
image shown is a representation only
HFD3/12-2H
Description: Signal THT 2NO 12DC 2A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD3122H Rutronik No.: REL10756 Unit Pack: 40 MOQ: 4000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
2
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
140 Ohm
P(N) coil
140 mW
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AgNiAu
Switch freq.
0 MHz
Length
15 mm
Width
7.5 mm
Height
9 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
25 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO