HFD27/024-S
HONGFA
HONGFA 45374180368
image shown is a representation only
HFD27/024-S
Description: Signal DIP Relay 2C 24V 2A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD27024S Rutronik No.: REL8712 Unit Pack: 1 MOQ: 4000 package: 4000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
200 mW
Package
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
240 V[AC]
Switch volt[DC]
120 V[DC]
Switch freq.
0 MHz
Length
20.2 mm
Width
10 mm
Height
11.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Packaging
BOX
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC