HFD27/012-M
HONGFA
HONGFA 45374180371
image shown is a representation only
HFD27/012-M
Description: Signal THT 2CO 2A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD27012M Rutronik No.: REL9419 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil resistance
450 Ohm
P(N) coil
280 mW
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
240 V[AC]
Switch volt[DC]
120 V[DC]
Contact materia
AGNIAU
Length
20.2 mm
Width
10 mm
Height
11.5 mm
Packaging
TUBE
Prices
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO