HFD27/012-H
HONGFA
HONGFA 45374180367
image shown is a representation only
HFD27/012-H
Description: Signal THT 2CO 2A 12DC 150mW Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD27012H Rutronik No.: REL9364 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
960 Ohm
P(N) coil
150 mW
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
240 V[AC]
Switch volt[DC]
120 V[DC]
Contact materia
AGNIAU
Switch freq.
0 MHz
Length
20.2 mm
Width
10 mm
Height
11.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO