HFD23/024-1ZS
HONGFA
HONGFA 45374030281
image shown is a representation only
HFD23/024-1ZS
Description: Signal Relay THT 1C 2A 24V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD230241ZS Rutronik No.: REL8720 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 20 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
960 Ohm
P(N) coil
150 mW
Package
20
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
60 V[DC]
Switch freq.
0 MHz
Length
12.5 mm
Width
7.5 mm
Height
10.0 mm
Technology
THT
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BOX
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
27 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC