HFD17/24-Z-3
HONGFA
HONGFA 45374750016
image shown is a representation only
HFD17/24-Z-3
Description: Signal THT 1CO 8A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD1724Z3 Rutronik No.: REL8984 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2800 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AgNi
Switch freq.
0 MHz
Length
15.7 mm
Width
10.6 mm
Height
.2 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL
Packaging
BOX
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC