HFD17-1/24-Z-3N
HONGFA
HONGFA 45374750022
image shown is a representation only
HFD17-1/24-Z-3N
Description: Signal THT 8A 1CO 24Dc Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD17124Z3N Rutronik No.: REL10482 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2800 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
230 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
15.7 mm
Width
10.6 mm
Height
12 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL;TÜV
Packaging
BOX
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC