HFD16/24-ZH-3N
HONGFA
HONGFA 45374680006
image shown is a representation only
HFD16/24-ZH-3N
Description: Signal THT 24DC 8A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD1624ZH3N Rutronik No.: REL9714 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
2800 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
15.7 mm
Width
15.7 mm
Height
15.8 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm
Approvals
UL
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BOX
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC