HFA6A/24-5H1DS1LTFG
HONGFA
HONGFA 45287760046
image shown is a representation only
HFA6A/24-5H1DS1LTFG
Description: POWER THT 8A 24DC 5NO/1NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA6A245H1DS1LTFG Rutronik No.: REL9679 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Normaly open
5
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
0 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
55 mm
Width
16.5 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm