HFA6A/24-4H2DS1TF
HONGFA
HONGFA 45287760069
image shown is a representation only
HFA6A/24-4H2DS1TF
Description: POWER THT 4NO/2NC 24DC 8A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA6A244H2DS1TF Rutronik No.: REL9794 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil type
MONSTABLE
Normaly open
4
Normaly closed
2
Coil resistance
480 Ohm
P(N) coil
1200 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
55 mm
Width
16.5 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Diameter
0 mm