HFA6A/24-4H2DS1LTFG
HONGFA
HONGFA 45287760008
image shown is a representation only
HFA6A/24-4H2DS1LTFG
Description: POWER THT 8A 24DC 4NO/2NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA6A244H2DS1LTFG Rutronik No.: REL10768 Unit Pack: 20 MOQ: 200 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Normaly open
4
Normaly closed
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
800 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
55 mm
Width
16.5 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
4 kV
Diameter
0 mm