HFA6A/24-3H3DS1TFG
HONGFA
HONGFA 45287760033
image shown is a representation only
HFA6A/24-3H3DS1TFG
Description: POWER THT 3NO/3NC 24DC 8A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA6A243H3DS1TFG Rutronik No.: REL9969 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
3
Chg.over
0
Normaly closed
3
Coil resistance
480 Ohm
P(N) coil
1200 mW
No. of coils
1
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
55 mm
Width
16.5 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
0
Diameter
0 mm