HFA4A/24-2H2DSTFG
HONGFA
HONGFA 45288660003
image shown is a representation only
HFA4A/24-2H2DSTFG
Description: POWER THT 8A 24DC 2NO/2NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA4A/24-2H2DSTFG Rutronik No.: REL10648 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Normaly open
2
Normaly closed
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
0 mW
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
55 mm
Width
16.5 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
4 kV
Diameter
0 mm