HFA2/24-HD1ST
HONGFA
HONGFA 45286080016
image shown is a representation only
HFA2/24-HD1ST
Description: SAFETY THE 8A 24DC 1NO+1NC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA224HD1ST Rutronik No.: REL10398 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
823 Ohm
P(N) coil
700 mW
No. of coils
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.6 mm
Height
25.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm