HFA2/12-2ZSTFG
HONGFA
HONGFA 45286080037
image shown is a representation only
HFA2/12-2ZSTFG
Description: POWER THT 2CO 8A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFA2122ZSTFG Rutronik No.: REL10623 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
206 Ohm
P(N) coil
700 mW
No. of coils
1
Switch current
8 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
250 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.6 mm
Height
25.5 mm
Technology
FORCE GUID
Isol. voltage
10 kV
Protection clas
SEALED
Diameter
0 mm