HF92F-012D-2C21S
HONGFA
HONGFA 45285271282
image shown is a representation only
HF92F-012D-2C21S
Description: POWER THT 30A 2CO 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF92F012D2C21S Rutronik No.: REL10386 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
86 Ohm
P(N) coil
1700 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
52 mm
Width
33.7 mm
Height
26.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm