HF7520/024-HTP
HONGFA
HONGFA 45275200170
image shown is a representation only
HF7520/024-HTP
Description: POWER THT 1NO 20A 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF7520024HTP Rutronik No.: REL10493 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
22 mm
Width
16 mm
Height
10.9 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm