HF41F/24-HS
HONGFA
HONGFA 45285170014
image shown is a representation only
HF41F/24-HS
Description: POWER THT 1NO 24DC 6A sealed Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF41F/24-HS Rutronik No.: REL10796 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: TUBE
Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
3390 Ohm
P(N) coil
170 mW
Switch current
6 A
Switch volt[AC]
400 V[AC]
Switch volt[DC]
125 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
28 mm
Width
5 mm
Height
15 mm
Isol. voltage
0 kV