HF3FF/012-1ZST
HONGFA
HONGFA 45275260150
image shown is a representation only
HF3FF/012-1ZST
Description: Power Relay THT 1CO 15A 12V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FF0121ZST Rutronik No.: REL8936 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
400 Ohm
P(N) coil
360 mW
No. of coils
1
Switch current
15 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AgsNo
Switch freq.
0 MHz
Length
19 mm
Width
15.2 mm
Height
15.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm