HF3FD/018-ZSTF
HONGFA
HONGFA 45275220489
image shown is a representation only
HF3FD/018-ZSTF
Description: POWER THT 18DC 10A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FD018ZSTF Rutronik No.: REL10473 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
18 V
Coil resistance
70 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
19 mm
Width
15.2 mm
Height
15 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm