HF3FA/012-ZTF
HONGFA
HONGFA 45275300017
image shown is a representation only
HF3FA/012-ZTF
Description: Power Relay THT 1C 15A 12V Hmin Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FA012ZTF Rutronik No.: REL8744 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
400 Ohm
P(N) coil
360 mW
Package
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AgSnO
Switch freq.
0 MHz
Length
19.0 mm
Width
15.2 mm
Height
15.2 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV