HF3FA/012-ZT
HONGFA
HONGFA 45275300107
image shown is a representation only
HF3FA/012-ZT
Description: POWER THT 12DC 1CO 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF3FA012ZT Rutronik No.: REL9488 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: TUBE
Coil voltage
12 V
Coil resistance
400 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
24 V[DC]
Length
19 mm
Width
15.2 mm
Height
15.5 mm