HF33F-G/24-HSLTF
HONGFA
HONGFA 45274790008
image shown is a representation only
HF33F-G/24-HSLTF
Description: Power Relay THT 24DC 10A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33FG24HSLTF Rutronik No.: REL9230 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1280 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm