HF33F/024-HSL3F
HONGFA
HONGFA 45274020798
image shown is a representation only
HF33F/024-HSL3F
Description: POWER THT 10A 24DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33F024HSL3F Rutronik No.: REL9722 Unit Pack: 100 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2800 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNI
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.3 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm