HF33F/012-ZT
HONGFA
HONGFA 45274020835
image shown is a representation only
HF33F/012-ZT
Description: Power Relay THT 1C 10A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF33F012ZT Rutronik No.: REL9913 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
20.5 mm
Width
10.2 mm
Height
15.3 mm