HF32FA-T/024-HSL1
HONGFA
HONGFA 45274120522
image shown is a representation only
HF32FA-T/024-HSL1
Description: Power THT 5A 1NO 24DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FAT024HSL1 Rutronik No.: REL10329 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1600 Ohm
P(N) coil
200 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGALLOY
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm