HF32FA-G/024-HL1
HONGFA
HONGFA 45274520017
image shown is a representation only
HF32FA-G/024-HL1
Description: POWER THT 1NO 24DC 10A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FAG024HL1 Rutronik No.: REL9739 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
2480 Ohm
P(N) coil
230 mW
Package
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNOAU
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm