HF32FA-G/012-HSL2
HONGFA
HONGFA 45274520009
image shown is a representation only
HF32FA-G/012-HSL2
Description: SIGNAL THT 10A 12DC 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FAG012HSL2 Rutronik No.: REL10878 Unit Pack: 100 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
620 Ohm
P(N) coil
230 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BOX
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
36 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO