HF32FA/012-ZS2
HONGFA
HONGFA 45274120508
image shown is a representation only
HF32FA/012-ZS2
Description: Power Mini THT 12DC 5A 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF32FA012ZS2 Rutronik No.: REL9047 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil resistance
320 Ohm
P(N) coil
450 mW
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGNi
Switch freq.
0 MHz
Length
17.6 mm
Width
10.1 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm