HF197F-150/24-HTF
HONGFA
HONGFA 45782510021
image shown is a representation only
HF197F-150/24-HTF
Description: POWER THT NO 24DC 50A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF197F15024HTF Rutronik No.: REL10872 Unit Pack: 35 MOQ: 210 Packaging: TRAY
Coil voltage
24 V
Coil resistance
60 Ohm
P(N) coil
9600 mW
Switch current
150 A
Switch volt[AC]
80 V[AC]
Switch volt[DC]
12 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
39 mm
Width
22 mm
Height
28.5 mm
Isol. voltage
6 kV
Protection clas
F
Diameter
0 mm