HF18FF/012-3Z23G
HONGFA
HONGFA 45286881750
image shown is a representation only
HF18FF/012-3Z23G
Description: POWER THT 3CO 7A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF18FF0123Z23G Rutronik No.: REL10911 Unit Pack: 30 MOQ: 300 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Chg.over
3
Coil resistance
490 Ohm
P(N) coil
1100 mW
Switch current
7 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGSN02
Switch freq.
0 MHz
Length
28 mm
Width
21.5 mm
Height
36 mm
Technology
PCB
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
DUST PROT
Diameter
0 mm